Сайт перебуває у розробці
news image

Україна приєдналася до Конвенції Рінка про єдину європейську систему тренерських ліцензій. Чому 20 листопада 2021 року стало важливою датою для українського гандболу?

calendar
22.11.2021

20 листопада 2021 року в Австрії відбувся позачерговий конгрес Європейської гандбольної федерації (ЄГФ). Цей захід мав особливе значення для нашої країни, оскільки на ньому Федерація гандболу України (ФГУ) та ЄГФ підписали угоду про приєднання нашої країни до Конвенції Рінка.

 

 

Основна суть конвенції, названої на честь почесного члена ЄГФ та колишнього голови методичної комісії ЄГФ Клода Рінка, полягає в єдиній системі тренерських ліцензій та їхньому взаємному визнанні у 42-х країнах Європи, що є членами конвенції. Таким чином, тепер фахівці, які отримали тренерські ліцензії ФГУ, зможуть працювати з ними практично в будь-якій європейській країні. А наші клуби, запрошуючи іноземних наставників, матимуть додаткові гарантії їхньої кваліфікації.

 

Президент Федерації гандболу Андрій Мельник:

 

«Я дуже радий, що ми підписали цю угоду. Приєднання України до конвенції Рінка показує, що ми йдемо в ногу з Європою та всім світом. Тепер ми стали єдиним гандбольним організмом і зможемо приносити один одному якнайбільше користі.

 

Конвенція Рінка дає українському гандболу вищий рівень організації та більше можливостей. І серед них я виокремлю можливість більш тісного та глибокого спілкування наших тренерів із закордонними. У тому числі і неформального спілкування. Адже знати людину на майданчику та поза нею – це різні речі. Тепер українські та іноземні фахівці зможуть частіше обмінюватись поглядами на гандбол. А це, безперечно, допоможе розвитку гандболу в нашій країні загалом».

 

Генеральний секретар Федерації гандболу України Олександр Гладун:

 

«Федерація гандболу України з 2014 року вела ретельну та копітку роботу над підготовкою до підписання конвенції Рiнка. Нам необхідно було врегулювати безліч питань юридичного та організаційного характеру, щоб інтегрувати українські спортивні освітні процеси до європейської системи. Завдяки співпраці з Міністерством молоді та спорту та Міністерством освіти і науки нам зараз вдалося завершити цю процедуру. Дуже приємно усвідомлювати, що таким чином ФГУ допомагає Україні інтегруватися в європейську спільноту. Сьогодні це є дуже важливим та стратегічним напрямом у масштабах усієї країни.

 

Тепер українські гандбольні фахівці, які мають бажання розвиватися та прогресувати, зможуть отримувати європейські тренерські сертифікати за стандартами ЄГФ».

 

 

Що таке конвенція Рінка?

 

Метою конвенції Рінка є взаємне визнання стандартів та ліцензій у галузі кваліфікації гандбольних тренерів у Європі з урахуванням регіональних та національних традицій. Документ покликаний допомогти гандбольним тренерам, які хочуть працювати за кордоном, уникнути бюрократичної тяганини при підтвердженні своєї кваліфікації.

 

Конвенція Рінка передбачає 4-рівневу систему ліцензій для гандбольних тренерів від нижчої 1 категорії до вищої 4 категорії, яка також називається тренер-магістр ЄГФ. При цьому категорії від 1-ї до 3-ї присвоюються національними федераціями після іспиту, а 4-у категорію надає ЄГФ після іспиту наставникам, які вже отримали 3-ю категорію. Отримати кожну наступну категорію тренер може лише пропрацювавши як мінімум 2 роки з попередньою.

 

У чому різниця між категоріями тренерських ліцензій?

 

1 категорія

 

– дозволяє працювати з молодіжними командами;

– мінімальний вік для отримання 16 років;

– мінімальний курс навчання 60 годин.

 

2 категорія

 

– дозволяє працювати із командами рівня другого дивізіону (української Вищої ліги);

– мінімальний вік для отримання 18 років;

– мінімальний курс навчання 180 годин.

 

3 категорія

 

– дозволяє працювати з командами рівня найвищого дивізіону (української Суперліги);

– мінімальний вік для отримання 20 років;

– мінімальний курс навчання 200 годин.

 

4 категорія

 

– мінімальний вік для отримання 23 роки;

– мінімальний курс навчання 160 годин.